A hivatásos zenész, szenvedélyes pecás, amatőr természetbúvár és fanatikus tablet használó Varga Lívius egyáltalán nem az a zárkózott típus. Ám ahhoz, hogy használhassa a tabletjére letöltött különleges időutazás alkalmazást, el kell hagynia a civilizációt és néhány napra „be kell zárkóznia” a természetbe. Ideiglenes otthonait a Kárpátok magashegységi sziklavilágában, a Kárpát-medence egyik hatalmas tavának nádasaiban, valamint egy több száz éves faóriás lombjai között alakítja ki. A különleges alkalmazás segítségével ezekről a helyszínekről indul múltidéző utazásaira, hogy megpróbálja kinyomozni, ellesni és speciális kameráival rögzíteni, milyen lehetett a körülötte lévő élőhely évezredekkel korábban, milyen létezési trükköket, túlélési stratégiákat fejlesztettek ki az akkor és ma ott lakó élőlények.
The professional musician, passionate bobber, amateur naturalist and fanatic tablet user Livius Varga is not a withdrawn guy at all. To activate the brand new TIME-HOP application loaded onto his tablet he has to leave civilization behind and withdraw into nature. He creates his temporary “time capsule” homes under the rocky peaks of Carpathian Mountains (Part 1 HOLDING ON), among the reeds of one of the biggest lake of the Carpathian Basin (Part 2 IN BACKWASH), and in the canopy of a several hundred years old oak tree giant (Part 3 IN THE WOODS).
1. rész: Kapaszkodva
Az „időgyűrű ura” utazásának kiinduló állomása a Kárpátok „felhőkarcolója”, a Magas Tátra kopár csúcsrégiója, ahol a tomboló szelek, a rohanó vizek és az egykor gleccserek faragta meredek sziklák világában a kapaszkodás a létezés alapvető formája. A jégkorszakban itt találtak életteret a hegyvidék pionírjai, a sziklákon megtapadó, valamint a repedésekben megkapaszkodó, a szélsőséges körülményekhez alkalmazkodó növények. A tengerszemek, kárfülkék és törmeléklejtők világában vadászik mormotára a szirtisas, és járkál – leginkább ugrál – táplálék után a sziklavilág akrobatája, a zerge.
2. rész: Sodrásban
A második epizódban „az időgyűrű ura” a Fertő-tó nádasaiból indul felfedező útra, hogy kinyomozza, honnan származik a körülötte lévő mérhetetlen mennyiségű víz. A vízcseppek útját követve kiderül, hogy az élet már a gleccserek olvadékvizében is megjelenik. A felszín alá beszivárgó vizek üregeket, barlangokat, különleges lények lakta élőhelyeket alakítottak ki. A sötétség birodalma valódi barlanglakók állandó, valamint „látogatók” és „vendégek” időszakos élőhelye. A patakok és folyók élőlényeit már évezredekkel korábban is a sodrás ereje, a mozgás tartotta életben. A vízi élőhelyek sajátja, hogy a létezés, a túlélés, a táplálkozás alapvető formája az alámerülés képessége.
3. rész: Rengetegben
A harmadik epizódban a mintegy hét évezredet átfogó időutazás egy jellegzetes kárpát-medencei középhegységi tölgyerdőből, egy több száz éves tölgyfa lombkoronájából indul. Az erdő többszintes, „emeletes” élőhely, ahol – legyen tűlevelű, vagy lombos erdő – a talajtól a lombkoronáig minden szint igazi táplálékforrás, ugyanakkor valóságos küzdőtér. Apró és termetesebb lakóinak éjjel-nappal meg kell küzdeniük – olykor egymással is – a táplálékért, a párjukért vagy csupán a fényért.